Izvor: RTS, 17.Jun.2009, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Slovenački spektakl u Centru "Sava"
Slovenački policijski orkestar i trio "Eroika" održaće svečani koncert 22. juna u Centru "Sava". Koncert će biti priređen povodom nacionalnog praznika Dana državnosti, Dana slovenačke vojske i predsedavanja Slovenije Odborom ministara Saveta Evrope.
Povodom obeležavanja Dana državnosti, Dana slovenačke vojske i predsedavanja Slovenije Odboru ministara Saveta Evrope, Slovenački policijski orkestar i trio "Eroika" održaće svečani koncert 22. juna u Centru "Sava", najavila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je Ambasada Slovenije u Srbiji.
Ambasada Slovenije pokloniće, tim povodom, građanima dvesta besplatnih ulaznica koje se mogu preuzeti na blagajni Centra "Sava" svakog radnog dana ili na info pultu, sat vremena pre početka koncerta.
Slovenački policijski orkestar, formiran 1948. godine, neprestano je napredovao i prerastao u simfonijski duvački orkestar koji danas ima 60 članova.
Pored državnih protokolarnih obaveza, orkestar sarađuje sa kulturnim ustanovama u zemlji i inostranstvu, a poslednjih godina sarađivali su sa priznatim dirigentima i kompozitorima iz inostranstva - Alfred Rid (SAD), Manfred Šnider (Nemačka), Rodžer Boutri (Francuska), Jakob de Han, Jian de Meij, Peter Klajne Šars i Jan Kober (Holandija).
Orkestar je do sada snimio tri albuma za holandsku izdavačku kuću "De Haske", uključujući album nastao u saradnji sa RTV Slovenijom i solistima zabavne muzike, sa kojima Policijski orkestar često sarađuje u različitim muzičkim projektima.
Tri izvanredna vokala, okupljeni u tercetu "Eroika", prvi put su zapaženi 2007. godine na slovenačkom festivalu "EMA", kad su svojom pesmom osvojili Sloveniju.
Promišljena kombinacija talenta, lepote, uglađenosti, glasovnih mogućnosti i obrade večitih hitova u pop-opera žanru, doprinela je uspehu "Eroike".
Prošle godine objavili su svoj prvi album, a krajem juna ove godine očekuje se izlazak njihovog drugog studijskog materijala.















