Skup ispred Sobranja, bojkotuju referendum

Izvor: B92, 27.Sep.2018, 21:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skup ispred Sobranja, bojkotuju referendum

Nekoliko desetina građana večeras se okupilo ispred Sobranja u Skoplju u znak podrške bojkotu referenduma o imenu Makedonije, koji je zakazan za nedelju.

Kako je prenela agencija MIA, prisutni su rekli da su se okupili spontano i da iza njih ne stoji organizator. Ispred Sobranje su prisutne jake policijske snage.

Prethodno je iz udruženja "Bojkotujem" na društvenim mrežama saopšteno da se otkazuje protest ispred Sobranja.

U tom udruženju su rekli da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oni nisu ni stajali iza najava o protestu i da su njega zakazale, kako su naveli, infiltrirane "službe hunte", prenosi MIA. U Makedoniji večeras u ponoć počinje predreferendumska tišina i do tada sve aktivnosti učesnika u kampani za referendumsko izjašnjavanje, u nedelju 30. septembra, treba da budu završene

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.