Situacija pred eskalacijom: Obustavljena Vatrena Kočija

Izvor: B92, 10.Maj.2021, 16:35

Situacija pred eskalacijom: Obustavljena "Vatrena Kočija"

Izraelska vojska saopštila je danas da je na jedan dan obustavila veliku vežbu.

Oni su to učinili kako bi se usredsredili na pripremu za moguću eskalaciju nasilja dok tinja napetost sa Palestincima u Jerusalimu.

Izraelske oružane snage planirale su da započnu najveću vežbu u poslednjih 30 godina, pod nazivom "Vatrena kočija", preneo je Rojters.

Ali nakon procene situacije, načelnik Generalštaba general-potpukovnik Aviv Kohavi odlučio je da obustavi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vežbu na jedan dan i naložio je snagama da sve napore usmere na pripreme i spremnost za scenarije eskalacije, navedeno je u saopštenju izraelske vojske.

Izrael je i pojačao snage na okupiranoj Zapadnoj obali i oko pojasa Gaze, gde su ekstremisti ispalili nekoliko raketa na južni deo Izraela od nedelje, kako bi se sprečilo širenje nemira iz istočnog Jerusalima, gde su se Palestinci sukobili sa policijom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Povezane vesti

Eskalacija nasilja menje PLANOVE: Izraelska vojska na dan OBUSTAVILA najveću vežbu za 30 godina

Izvor: Blic, 10.Maj.2021

Izraelska vojska saopštila je danas da je na jedan dan obustavila veliku vežbu, kako bi se usredsredila na pripremu za moguću eskalaciju nasilja dok tinja napetost sa Palestincima u Jerusalimu.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.