Izvor: Beta, 23.Okt.2014, 15:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sindikati prosvete razočarani stavom Vujovića
BEOGRAD, 23. oktobra 2014. (Beta) - Predstavnici sindikata prosvetnih radnika odbacili su u četvrtak kritike ministra finansija Dušana Vujovića i naveli da zaposleni u školama predano rade i da treba adekvatno da budu plaćeni za to.
Predsednik Sindikata obrazovanja Srbije Branislav Pavlović izjavio je za agenciju Beta da su prosvetni radnici razočarani, jer su očekivali da će biti ispravljene neke nepravde i da će njihove plate biti povećane.
"Suština kod uvodjenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << platnih razreda je ne samo da postavite odredjene platne grupe, već treba da napravite i sistem napredovanja kako da neko napreduje iz jedne u drugu platnu grupu i tako dobije veću platu i da to bude motivacija za rad", kazao je Pavlović.
Pavlović je ocenio da dok ne bude uloženo više para u javni sektor neće ni moći da se uvedu te razlike.
Komentarišući izjavu ministra finansija Dušana Vujovića da postoje ljudi koji se prosvetom bave usputno, Pavlović je rekao da "neki zaposleni u prosveti rade druge poslove, jer ne mogu da prežive".
"Dajte im normalne plate, platite ih koliko vrede njihovi poslovi, pa onda neće da se bave drugim poslovima. Ne verujem da je neko zalutao u prosvetu da bi tamo ostvario penziono i socijalno", kazao je Pavlović.
Pavlović je dodao da će u situaciji kada prosvetari štrajkuju izjava ministra finansija samo iritirati prosvetne radnike.


















