Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Feb.2010, 01:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Simpo": Posao za 300 radnika
VRANJE - Kompanija "Simpo" saopštila je juče da će u februaru biti pokrenut rad pilane u ŠIK "Kopaonik" u Kuršumliji, a narednih meseci se očekuje i pokretanje proizvodnje lesonita, što će uposliti oko 300 radnika.
"Na sastanku u Ministarstvu ekonomije je dogovoreno da se na jesen otvori i rekonstruisana Fabrika za proizvodnju visokokvalitetnog lesonita, za kojim postoji velika tražnja kako na domaćem, tako i inostranom tržištu", dodaje se u saopštenju.
Za realizaciju ove investicije, Ministarstvo će kompaniji "Simpo" obezbediti povoljan kredit od pet miliona evra za kupovinu nove opreme.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









