Izvor: RTS, 15.Apr.2017, 23:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Simić osudio skrnavljenje džamije
Predsednik Srpske liste Slavko Simić najoštrije je osudio skrnavljenje džamije u selu Labljane na Kosmetu i pozvao građane da sačuvaju mir i tradiciju međusobnog razumevanja.
Simić je u saopštenju naglasio da je nedopustivo skrnavljenje verskog objekta, posebno uoči najradosnijeg hrišćanskog prazni koji nas podseća da budemo tolerantniji, iskreniji, bolji, da praštamo i živimo u miru i blagostanju, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da se borimo za svoju porodicu i svoj narod.
"Skrnavljenje džamije u selu Labljane, je sramotan čin koji najoštrije osuđujem, zato ovim putem pozivam sve građane da sačuvaju mir, tradiciju međusobnog razumevanja, multietničnosti, poštovanja različitosti i zajedničkog života", navodi se u saopštenju predsdnika Srpske liste.
Simić je naveo da napadače na verske objekte u kojima se uči i iz kojih se širi verska tolerancija i ljubav prema čoveku treba procesuirati nadležnim organima pravde, kako se ovakva nedela ne bi ponavljala u budućnosti.
Predsednik Srpske liste je u saopštenju pohvalio policiju na brzom reagovanju i privođenju počinioca tog nedopustivog dela, bez obzira na njegovu nacionalnu i versku pripadnost.
Simić: Srpska lista osuđuje skrnavljenje džamije na KiM
Izvor: Blic, 15.Apr.2017
Predsednik Srpske liste Slavko Simić saopštio je večeras da je skrnavljenje džamije u selu Labljane sramotan čin, najoštrije osudivši vinovnike i uputivši poziv građanima da sačuvaju mir, razumevanje i multietničnost...- Uoči najradosnijeg hrišćanskog praznika, praznika koji nas podseća...





