Izvor: RTS, 21.Maj.2018, 16:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šesta džipijada na Zlatiboru
Proteklog vikenda, u organizaciji čajetinske opštine i sportskog kluba „Avantura Zlatibor 4 x4", na Zlatiboru je održana 6. Džipijada na koju su stigli četvorotočkaši iz svih krajeva Srbije i prostora bivše Jugoslavije.
Okupio ih je, kažu adrenalin
i želja da upoznaju netaknute >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << delove
Zlatibora, manje dostupne turistima.
"Bio sam možda preko trideset
puta na Zlatiboru, a ovo prvi put sa
džipom ovde, ovo je stvarno doživljaj i
organizacija", kaže Dragan
Bojić iz Lazarevca.
"Saznali
smo preko interneta, na sajtu, videli
smo i došli iz Makedonije malo da se
podružimo, da vidimo ovu lepu prirodu",
objašnjava Zoran Maksimovski
iz Kumanova, iz Makedonije.
"Priroda
je prelijepa i to je ono najbitnije što
u stvari mene pokreće da ovako sa džipovima
idemo kroz prirodu, šumu, dobar vazduh,
dobro druženje, odlične ekipe i taj
adrenalin koji daje mašina. S obzirom da mi dosta vozimo hard,
ovo nam je prava revijala", zadovoljna
je Božica Zekonja iz Brčkog.
Makadamska
staza duga 70ak kilometara vodila je
kroz tri zlatiborska sela Jablanicu,
Semegnjevo i Mokru Goru.
"To su neki
najlepši delovi. Videli su kanjon reke
Ribnice, videli su planinu Čavlovac,
popeli smo se ovde na vrh Brezovac,
izaćićemo na vrh Lisičina, proći kroz
selo Semegnjevo i Džipijadu završti na
jednom vidikovcu koji se zove Gruda
nadomak Zlatibora", kaže
Milovan Maričić iz SK Avantura
Zlatibor.
Zlatiborska
džipijada nije takmičarska; više je
turistički karavan sa predahom i kraj
kulturnih znamenitosti - stare jablaničke
crkve brvnare, kao i kraj spomenika
palim borcima u jednoj od najžešćih
borbi na početku Velikog rata na Cigli.









