Šešelj izbegao Antića: Igrao šah

Izvor: Kurir, 27.Feb.2013, 14:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šešelj izbegao Antića: Igrao šah

A ja sam mu poručio da - pošto ja vodim protiv njega u šahu 2-0 - može slobodno da ponese i šah, pa eto i to ću da mu učinim, da bude revanš. Ali, nije juče došao, možda će danas, rekao je savetnik predsednika Srbije

HAG - Savetnik predsednika Srbije Oliver Antić izjavio je danas u Hagu da lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj nije juče u pritvoru Haškog tribunala došao na razgovor s njim zato što je "igrao šah".

Šešelj "juče nije >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << došao, igrao je šah. A ja sam mu poručio da - pošto ja vodim protiv njega u šahu 2-0 - može slobodno da ponese i šah, pa eto i to ću da mu učinim, da bude revanš. Ali, nije juče došao, možda će danas", rekao je   novinarima Antić, koji je u prošlosti bio Šešeljev saradnik.

Lider radikala u pritvoru Tribunala, u kojem je od 24. februara 2003, čeka na presudu po optužnici za zločine nad Hrvatima i Muslimanima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH, 1991-93.

Antić, koji je i glavni pravni savetnik Ministarstva spoljnih poslova Srbije, rekao je da je juče u sudskom pritvoru u Sheveningenu razgovarao sa jednim brojem pritvorenih Srba.

Kako je rekao, saslušao je njihove probleme i želje u vezi sa pomoći koja bi im mogla biti pružena u zemlji "u skladu sa zakonom", a nekima od njih dao je i "pravne savete".

Obilazak pritvorenika, Antić će nastaviti danas.  Antić je jutros razgovarao i sa predsednikom Haškog tribunala Teodorom Meronom . Kazao je da je u otvorenom razgovoru razmotreno šta se može učiniti da se "poboljšaju uslovi" za pritvorene državljane Srbije.

Savetnik Tomislava Nikolića izrazio je nadu da će "u budućnosti biti poboljšanja".

Predsednik Tribunala Meron bio je "iznenađen, da ne kažem oduševljen" razgovorom, ocenio je Antić, dodajući da ga je sudija Meron ispratio do vrata suda, "što je vrlo retko". Antić je juče razgovarao i sa glavnim tužiocem Tribunala Seržom Bramercom.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.