Sekirom povredio četiri krave

Izvor: B92, 15.Jul.2013, 15:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sekirom povredio četiri krave

Gornji Milanovac -- U Družetićima, na padinama Maljena, nepoznata osoba sekirom je teško povredila četiri krave, rečeno je danas u Opštinskoj inspekciji u Gornjem Milanovcu.

Inspektor Slobodan Gavrilović rekao je za agenciju Beta da je stado goveda bilo na ispaši u delu koji se zove Planina i da su vlasnici Ljubo i Milan Obradović uveče videli da su četiri krave isečene po telu i da jedna ima velike rasekotine na nekoliko mesta.

"Vidi se da su povrede od sekire, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a jedna ima rasekotinu na butu dugačku oko 35 i duboku oko pet centimetara, kao i desetak centimetara na rebrima. Ostale su isečene sa manjim ranama, a meštani su policiji dali ime na koga sumnjaju, jer je više puta pretio", rekao je Gavrilović.

Povređene krave su hitno vraćene iz planine i pozvani su veterinari iz Pranjana koji su zbrinuli životinje.

Kako je izjavio veterinar Radoš Railić, reč je o povredama nanetim oštrimn predmetom i kod jedne krave su rane jako duboke, a nisu mogle da se ušiju pošto je proteklo duže vreme od povreda.

Ljubo i Milan Obradović su poznati stočari u tom kraju i značajni proizvođači hrane.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.