Izvor: Blic, 08.Apr.2012, 08:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Savitljivi telefoni za budućnost
Kompanija „Atmel“ koja se bavi proizvodnjom hardverskih komponenti predstavila je najnoviju generaciju savitljivih tačskrin felefona.
U pitanju je „XSense" za koji se tvrdi da je prethodnik „novog talasa lakših, tanjih i savitljivih smartfona i tableta".
Monitor ovog telefona je vrlo savitljiv, što postiže uz pomoć polietilen tereftalata.
Ipak, „Atmel" nije jedina kompanija koja smatra da su savitljivi ekrani budućnost, s obzirom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da je i LG prošle nedelje najavio da počinje s proizvodnjom elektroničkog papira, koji će imati debljinu od 0,7 milimetara, a finska kompanija „Nokija" predstavila je još prošle godine prototip tačskrin uređaja koji može da se savije.
Budućnost uz savitljive telefone
Izvor: NaDlanu.com, 08.Apr.2012
Kompanija "Atmel" predstavila je touchscreen telefone budućnosti "XSense" napravljene od posebnog materijala koji im omogućava savitljivost. Nešto slično priprema i "LG" i "Nokia"...Telefon kompanije "Atmel" pod nazivom "XSense" predstavljen je kao prethodnik "novog talasa lakših, tanjih i savitljivih...
Savitljivi telefoni za budućnost
Izvor: medio.rs, 08.Apr.2012
Kompanija „Atmel koja se bavi proizvodnjom hardverskih komponenti predstavila je najnoviju generaciju savitljivih tačskrin felefona.

















