Izvor: Nezavisne Novine, 18.Okt.2016, 21:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Saudijska Arabija pogubila svog princa
RIJAD - Saudijska Arabija pogubila je u utorak člana kraljevske porodice zbog ubistva, što je rijetkost kada je u pitanju saudijska kraljevska porodica.
Princ Turki bin Saud al-Kabir smaknut je u glavnom gradu Rijadu jer je u tuči prije nekoliko godina ubio Saudijca Adela al Mahemida, stoji u saopštenju ministarstva unutrašnjih poslova.
Kabir je 134. osoba osuđena na smrt u Saudijskoj Arabiji od početka godine, uključujući domaće stanovnike i strane državljane.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << />
List Arab News prenosi da je u novembru 2014. sud u Rijadu osudio neimenovanog princa na smrt zbog ubistva njegovog prijatelja. Kabir je ubio Al Mahemida u pucnjavi do koje je došlo nakon svađe u pustinjskom resortu u predgrađu Rijada u decembru 2012. Pritom je još jedna osoba povrijeđena, piše list. Pustinjski resorti su za Saudijce popularna mjesta za okupljanja i izlaske.
Presuda je odraz kraljeva "pravednoga sudskog sistema", kazao je ujak žrtve Abdul Rahman al Falaj za Arab News.
Većina smrtnih kazni u Saudijskoj Arabiji izvrši se odrubljivanjem glave mačem.
U zemlji se poštuju islamski zakoni po kojima se ubistvo, trgovina drogom, oružana pljačka, silovanje i apostazija kažnjavaju smrću.
Amnesty International tvrdi da je kraljevina tokom 2015. izvršila najmanje 158 smrtnih kazni, po čemu je treća zemlja iza Irana i Pakistana. Amnestyjevi podaci ne uključuju Kinu.
Nastavak na Nezavisne Novine...
Saudijski princ pogubljen u Rijadu zbog ubistva
Izvor: RTS, 18.Okt.2016
. Saudijska Arabija je pogubila člana kraljevske porodice zbog ubistva, što je retkost kada je u pitanju saudijska kraljevska porodica, javio je AFP.





