Saobraćaj u Beogradu otežan

Izvor: B92, 12.Feb.2012, 17:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Saobraćaj u Beogradu otežan

Beograd -- U Beogradu saobraćaj se odvija otežano pre svega u brdovitim delovima grada. Za sada nema većih zastoja, a ekipe za čišćenje snega su na terenu.

Na terenu su vozila "Beograd puta", kao i radnici "Zelenila" i "Gradske čistoće". Grad je pozvao sva preduzeća sa kojima inače sarađuje da svojom mehanizacijom pomognu brže čišćenje snega.

Trenutno, pre svega zbog vikenda i vanrednog raspusta u saobraćaju nema značajnijih problema, što je za B92 potvrdio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i član gradskog štaba Branko Smiljanić

"Poslenjih dana imamo 350 mašina, to znači ekipa na terenu koje čiste i sole, imamo i preko 3000 ljudi koji čiste sad već kolovoze zato što je situacija dosta teška i imamo padavine neporekidno još od noćas. Plan nam je da održimo saobraćaj na glavnim pravcima i kad ovo prestane da pređemo na proširenje tih pravaca i na sporedne ulice. Imamo najavu da će ovako biti danas noćas i sutra..."

Grad je nabavio dodatne količine soli. Međutim, da bi ona bila upotrebljena potrebno je prvo ukloniti sneg, što otežavaju neprekidne padavine. I izuzetno niske temperature umanjuju dejstvo soli, dodaje Smiljanić.

Gradski saobraćaj funkioniše bez prekida. Pojedine linije gradskog prevoza su zbog padavina delimično izmenjene. Pre svega one koje prolaze brdovitim delovima grada.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Beograd čisti 3.000 ljudi

Izvor: B92, 13.Feb.2012, 16:30

Beograd -- Na čišćenju snega u Beogradu angažovano je 3.000 ljudi, volontera i pripadnika javnih službi, kao i više stotina vozila mehanizacije...Zamenik komandanta gradskog Štaba za elementarne nepogode Slobodan Šolević je kazao da je protekle noći "Beograd put" bacio preko 1.500 tona soli...

Nastavak na B92...

SNEG U BEOGRADU ČISTI 3.000 LJUDI

Izvor: Kurir, 13.Feb.2012

Oko tri hiljade ljudi angažovano je na čišćenju snega u Beogradu..BEOGRAD - Na čišćenju snega u Beogradu angažovano je 3.000 ljudi, volontera preko omladinskih zadruga ali i pripadnika nekoliko javnih preduzeća, kao i više stotina vozila mehanizacije, rekao je danas zamenik komandanta gradskog...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.