Sanaderu smanjena kazna

Izvor: Blic, 13.Jun.2014, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sanaderu smanjena kazna

Vrhovni sud Hrvatske smanjio je danas kaznu bivšem hrvatskom premijeru Ivi Sanaderu sa 10 na osam i po godina zatvora u predmetima Ina Mol i Hipo, rekao je za Hrvatski radio predstavnik za medije zagrebačkog Županijskog suda Krešimir Devčić.

U prvostepenom postupku, sudija Ivan Turudić osudio je Sanadera na 10 godina zatvora zbog toga što je, između ostaloga, prepuštanjem upravljačkih prava u Ini mađarskom Molu postupio suprotno nacionalnim interesima, za šta je stekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ličnu materijalnu korist.

Na tu presudu žalili su se i odbrana i tužilaštvo, a Vrhovni sud je njihove argumente saslušao na javnim sednicama krajem marta i početkom aprila.

Dok je odbrana tražila da se ukine presuda, Uskok je u žalbi zahtevao da mu se kazna poveća na zakonski maksimum od 15 godina.

Pravosnažna odluka Vrhovnog suda biće službeno objavljena kada Županijski sud o njoj obavesti Sanadera i USKOK.

Sanaderu se sada sudi i za primanje mita u slučaju Planinska, a u julu bi trebalo da mu počne novo suđenje u slučaju HEP-Dioki.

Pored toga, čeka ga i za sada nepotvrđena optužnica kojom se tereti da je HEP oštetio za 650 miliona kuna, podstičući tadašnju upravu da šibenskoj kompaniji TLM i mostarskom Aluminiju prodaje struju ispod tržišne cene.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Sanaderu smanjena kazna na osam i po godina zatvora

Izvor: Press, 14.Jun.2014, 17:45

Odluka je dostavljena prvostepenom sudu, a sadržaj s obrazloženjem biće naknadno, u skladu sa zakonskom procedurom, objavljen na veb-stranici Vrhovnog suda Hrvatske, objavio je sud...Na prvu nepravsnažnu presudu bivšem premijeru i lideru HDZ-a, donetu u novembru 2012, žalili su se odbrana i tužilaštvo,...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.