Šampioni sa šampionima

Izvor: RTS, 25.Jun.2011, 09:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šampioni sa šampionima

Proslavljeni košarkaši Dejan Bodiroga i Žarko Paspalj posetili Dom za osobe ometene u razvoju "Sremčica", u okviru sportskog dana "Sport za sve".

U Domu za osobe ometene u razvoju "Sremčica" održan je sportski dan pod nazivom "Sport za sve", u okviru manifestacije "Leto u Sremčici". Štićenici Doma pokazali su sportsko umeće, predvođeni proslavljenim košarkašima Žarkom Paspaljem i Dejanom Bodirogom.

Nadmetali su se u košarci, fudbalu, pikadu... Štićenici >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Doma ozbiljno su shvatili izazov, pa su se dobro pripremili. Održana je i Vesela olimpijada na kojoj su se učesnici oprobali u nošenju jaja, trčanju u džaku, navlačenju konopca i sličnim veselim disciplinama.

"Mislim da je ovim ljudima potrebna podrška", kaže proslavljeni košarkaš Dejan Bodiroga. "Ljudima koji rade čestitao bih na istrajnosti, upornosti i ljubavi koju daju i ulažu svakodnevno, a i deci koja zaista imaju veliku volju i želju", navodi Bodiroga.

Većina dece u Domu nema roditelje koji bi ih odveli na letovanje, niti baku i deku kod kojih bi mogli da otputuju. Celo leto provešće u ustanovi.

Direktorka Doma "Sremčica" Milka Milovanović Minić kaže da je promocija sporta kod osoba sa smetnjama u razvoju izuzetno značajna.

"To im daje šansu da se pod jednakim uslovima takmiče na sportskom terenu", kaže Milovanović Minić.

Žarko Paspalj navodi da svakome treba da bude čast da na bilo koji način, pa makar ovakvim prisustvom, "izmami smešak ovoj predivnoj deci".

Uz 300 korisnika Doma, takmičili su se i štićenici devet srodnih ustanova iz zemlje, i učenici beogradskih osnovnih škola. Manifestacija "Leto u Sremčici" traje dva meseca.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.