Sačuvati imovinu GSP

Izvor: Danas, 01.Dec.2015, 14:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sačuvati imovinu GSP

U skladu sa proširenjem mreže linija i potrebama putnika počelo je opremanje autobuskih stajališta novim nadstrešnicama i pratećom opremom, te rekonstrukcija postojećih stajališta, navodi se u saopštenju Gradskog saobraćajnog preduzeća "Novi Sad". Nove autobuske nadstrešnice se postavljaju na dvadeset lokacija u gradu.

Konstrukcija autobuskog stajališta je napravljena od pocinkovanog i plastificiranog metala i samim tim je otporna na spoljne uticaje i koroziju. Osvetljenje >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << na city lightu postignuto je led rasvetom, a staklene površine su od kaljenog stakla debljine šest milimetara. Paralelno sa postavljanjem novih, popravljaju se stara stajališta. Zamenjuju se pohabani, zarđali i na bilo koji način oštećeni delovi stajališta.

Iz ovog preduzeća podsećaju da je Odlukom o javnom prevozu putnika u Novom Sadu propisano obavezno postavljanje stajališnog stuba sa redom vožnje na stajališta. Kako bi putnicima učinio ugodnijim javni prevoz, JGSP "Novi Sad" je sklopio ugovor sa kompanijom "Maxim&co" za dodatno opremanje i uređenje stajališta u Novom Sadu kako bi Novosađani dobili prevoz kakav zaslužuju.

- Nažalost, vandali su odmah po postavljanju razbili novopostavljenu nadstrešnicu na Bulevaru Evrope, čime su obezvredili napore preduzeća da putnicima olakša i učini kvalitetnijim javni prevoz. Ovakvo vandalsko ponašanje nije usamljen slučaj, budući da se svakodnevno suočavamo sa lomljenjem delova stajališta, cepanjem redova vožnje, pa čak i odnošenjem celih nadstrešnica. Zbog toga smatramo da je potrebna sistematska akcija kako bi se ovakvi nemili događaji sprečili i iskorenili, te bila sačuvana imovina JGSP "Novi Sad", koja je ujedno i imovina svih Novosađana, ističu u Gradskom saobraćajnom.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.