Izvor: B92, 18.Jan.2023, 12:14
"Sa tugom sam primio vest..."
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je telegram saučešća povodom smrti novinara Marka Jankovića.
"Sa tugom sam primio vest o Markovoj smrti. Bio je istinska legenda našeg novinarstva i beskompromisni borac za slobodu reči, zbog čega je neretko plaćao cenu koju mnogi nikada nisu bili spremni da plate", stoji u telegramu.
Kako je istakao, Marko je obeležio naše živote na mnogo načina.
"Bio je jedan od simbola urbanog Beograda, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je svojim stilom nenametljivo oblikovao ne samo naše muzičke sklonosti, već pre svega naš odnos prema proklamovanim 'istinama', koje je upravo on, među prvima, dovodio u pitanje u svojim emisijama".
Predsednik je naglasio da je takav bio i njegov odnos prema politici – iskren, snažan i emotivan, prebojen idealima njegovog otvorenog rodoljublja i istinskog patriotizma, za koje se borio do kraja i koje nikada nije skrivao.
"Izražavam duboko saučešće porodici, prijateljima, kolegama i poštovaocima Marka Jankovića. Njegov Beograd i Srbija ga neće zaboraviti. Neka počiva u miru", navodi se u saučešću predsednika Vučića.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.









