Sa tugom sam primio vest...

Izvor: B92, 18.Jan.2023, 12:14

"Sa tugom sam primio vest..."

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je telegram saučešća povodom smrti novinara Marka Jankovića.

"Sa tugom sam primio vest o Markovoj smrti. Bio je istinska legenda našeg novinarstva i beskompromisni borac za slobodu reči, zbog čega je neretko plaćao cenu koju mnogi nikada nisu bili spremni da plate", stoji u telegramu.

Kako je istakao, Marko je obeležio naše živote na mnogo načina.

"Bio je jedan od simbola urbanog Beograda, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je svojim stilom nenametljivo oblikovao ne samo naše muzičke sklonosti, već pre svega naš odnos prema proklamovanim 'istinama', koje je upravo on, među prvima, dovodio u pitanje u svojim emisijama".

Predsednik je naglasio da je takav bio i njegov odnos prema politici – iskren, snažan i emotivan, prebojen idealima njegovog otvorenog rodoljublja i istinskog patriotizma, za koje se borio do kraja i koje nikada nije skrivao.

"Izražavam duboko saučešće porodici, prijateljima, kolegama i poštovaocima Marka Jankovića. Njegov Beograd i Srbija ga neće zaboraviti. Neka počiva u miru", navodi se u saučešću predsednika Vučića.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.