SZO se opet oglasila o omikronu

Izvor: B92, 03.Dec.2021, 12:28

SZO se opet oglasila o omikronu

Svetska zdravstvena organizacija je poručila da se zatvaranjem granica "kupuje vreme" u borbi sa novim sojem koronavirusa – omikronom.

Zvaničnici Svetske zdravstvene organizacije u zapadnom Pacifiku tvrde da zatvaranjem granica, kao merom koju su usvojile neke države, možemo kupiti vreme za borbu sa omikron sojem koronavirusa, ali da mere koje se primenjuju i iskustvo stečeno u radu sa delta sojem treba da ostanu osnova za borbu protiv pandemije.

"Dok se nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zemalja u regionu suočava sa porastom broja infekcija, slučajevi kovida-19 i smrtni slučajevi u mnogim drugim zemljama su se smanjili", izjavio je regionalni direktor SZO za zapadni Pacifik doktor Takeši Kasai novinarima na virtuelnoj konferenciji emitovanoj iz Manile, a prenosi agencija AP.

Prema njegovim rečima, granična kontrola može odložiti ulazak virusa i kupiti vreme, ali se svaka zemlja i svaka zajednica mora pripremiti za novi porast slučajeva.

"Pozitivna vest u svemu ovome je da nijedna od informacija koje trenutno imamo o omikronu ne sugeriše da moramo promeniti smerove našeg odgovora", poručio je Kasai.

Omikron je, kako dodaje, označen kao varijanta koja izaziva zabrinutost zbog velikog broja mutacija i zato što ranije informacije sugerišu da bi mogao biti prenosiviji od drugih varijanata virusa.

"Potrebno je više testiranja i posmatranja", zaključio je on.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

HITNO SE OGLASILA SZO O OMIKRON SOJU: Nove mere "kupuju" vreme u borbi sa koronom - pale se alarmi zbog nove mutacije

Izvor: SrbijaDanas.com, 03.Dec.2021

Svetska zdravstvena organizacija je poručila da se zatvaranjem granica "kupuje vreme" u borbi sa novim sojem koronavirusa - omikronom...- Dok se nekoliko zemalja u regionu suočava sa porastom broja infekcija, slučajevi kovida-19 i smrtni slučajevi u mnogim drugim zemljama su se smanjili - izjavio...

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.