Izvor: B92, 29.Dec.2000, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SVILANOVIC U SAD 4. JANUARA

Sef jugoslovenske diplomatije Goran Svilanovic boravice 4. i 5. januara u bilateralnoj poseti SAD, gde ce razgovarati sa predstavnicima odlazece i nove americke administracije, saopstio je u petaks Savezni sekreterijat za informisanje, prenosi Fonet. Cilj posete je da "ojaca i ustali vec zapoceti politicki dijalog dveju zemalja, da potvrdi i osnazi podrsku i pomoc SAD demokratskoj tranziciji u SR Jugosaviji i reintegraciji nase zemlje u preostale znacajnije medjunarodne i regionalne organizacije i institucije, pre svega finansijske". U saopstenju se navodi da ce ovo biti prva zvanicna poseta jugoslovenskog sefa diplomatije Vasingtonu od proglasenja SRJ.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.