SVI KOJI STE OVDE POKAZALI STE BRIGU ZA NAROD I SVOJU DRŽAVU Mitroplit Joanikije poslao jasnu poruku tokom molebana - bez dece nema budućnosti

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Okt.2022, 21:06

"SVI KOJI STE OVDE POKAZALI STE BRIGU ZA NAROD I SVOJU DRŽAVU" Mitroplit Joanikije poslao jasnu poruku tokom molebana - "bez dece nema budućnosti"

 Mitropolija crnogorsko primorska i Eparhija budimljansko-nikšićka organizovale su večeras Moleban za svetinju braka i očuvanje porodice na platou ispred sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici, sa kojeg je mitropolit Joanikije poručio da bez dece nema budućnosti i da porodice sa mnogo dece obnavljaju narod, državu i Crkvu.

- Svi vi koji ste ovde pokazali ste brigu za svoj narod i za svoju državu. Moramo se potruditi da sve ono što su nam u nasleđe ostavili >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << naši preci, očuvamo - rekao je mitropolit.

On je Zlatnim likom Svetog Petra II Tajnovidca odlikovao Andreja i Sofiju Adžić iz Podgorice koji imaju osmoro dece, a isto odlikovanje dobili su Dejan i Suzana Crnogorčević iz Zete koji imaju sedmoro dece, kao i Nikola i Nađa Damjanović sa šestoro dece. Odlikovanje su dobili i Danilo i Sonja Popović iz Podgorice.

Kako je preneo portal podgoričkog Dana, protojerej Predrag Šćepanović je u proglasu poručio da "živimo u vremenu totalitarizma, greh je mera ljubavi i slobode, a zapravo su obesmišljene i ljubav i sloboda".

Večeras se, kazao je, molimo za milost i blagoslov za svako stvorenje, da se sačuva svaki brak i svaka porodica.

- Imamo dosta nevenčanih brakova, ima dosta i razvedenih brakova, a brak je blagosloven i pred bogom i pred ljudima - rekao je protojerej Šćepanović i istakao da se ne može ćutati kada se vrši nasilni socijalni inžinjering.

- Ne možemo ćutati da se mediji, prosveta, kultura, političke ustanove pretvaraju u sredstva psihološkog i moralnog pritiska. Ta paganska ideologija ne može da menja hrišćanske vrednosti sa kojima naš narod živi od kada zna za sebe - istakao je poručio:

- Protivimo se paradama i performansima u kojima se skrnavi vera, izopačenim vrednostima koje propagiraju izruguju se tradiciji potkopavajući porodicu i državu. Pozivamo vlast da zaštite narod i državu, naročito decu koja su izložena sadržajuma LGBT počev od školskog doba. Prizivimo milost na sve brakove i na svu omladinu, da bi se kroz vrline i bogom dane talente proslavile ime božje.

Moleban je održan uoči sutrašnjeg Montenegro Prajda u Podgorici.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Moleban SPC protiv Prajda u Podgorici

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 07.Okt.2022

Srpska pravoslavna crkva (SPC) u Crnoj Gori održala je 7. oktobra vjerski skup u znak protesta protiv LGBTIQ Povorke ponosa, koja se održava sjutra u Podgorici. Oko hiljadu pristalica SPC-a se okupilo ispred Hrama Hristovog vaskrsenja u glavnom gradu Crne Gore na molebanu "za svetinju braka i očuvanje...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.