Izvor: B92, 09.Okt.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SUS ZAHTEVA VRACANJE PROTERANIH I OLAKSICE
Studentska unija Srbije zahteva povratak svih profesora, asistenata i saradnika fakulteta koji su "zbog politicke nepodobnosti" bili otpusteni nakon usvajanja Zakona o Univerzitetu u maju 1998. Studentska unija, istovremeno, zahteva ostavke svih dekana i clanova upravnih i nadzornih odbora, koje je postavila Vlada Srbije. SUS, takodje, zahteva da se formiraju Nastavno-naucna veca fakulteta, koja ce preispitati sve odluke dekana i fakultetskih uprava donesene po stupanju na snagu ovog zakona. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << SUS zahteva i ostavke rektora Univerziteta i Univerziteta umetnosti u Beogradu, kao i clanova upravnih i nadzornih odbora ovih univerziteta.
SUS zahteva od uprava beogradskih fakulteta i republickog Ministarstva za vise i visoko obrazovanje da, posle redovnog oktobarskog omoguce i dodatan ispitni rok. Imajuci u vidu da su, usled vanrednih okolnosti u zemlji, ozbiljno narusene ispitne aktivnosti, SUS trazi organizovanje dodatnog ispitnog roka. "Dodatan ispitni rok ne sme biti kraci od dve nedelje, a upis naredne godine mora se organizovati u skladu s trajanjem ovog dodatnog ispitnog roka. Apelujemo na uprave fakulteta Univerziteta u Beogradu da u saradnji sa studentima svojih fakulteta postignu dogovor o smanjenju broja ispita potrebnih za upis naredne godine studija", zakljucuje se u saopstenju.





