Izvor: B92, 09.Jul.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

STRAJK GLADJU U "LOLA KORPORACIJI"

Zaposleni u "Lola korporaciji", clanovi Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata tog preduzeca, poceli su u ponedeljak ujutru strajk gladju, saopstio je ovaj sindikat, prenosi FoNet. Oni traze da Vlada postavi predsednika i clanove Upravnog odbora 'Lola korporacije', kao i generalnog direktora i direktora pojedinih preduzeca u okviru "Lole". Kako se u saopstenju navodi, vec nekoliko meseci UO "Lola korporacije" radi u nepotpunom sastavu. Takodje, strajkaci traze pomoc Vlade u realizaciji starih ugovorenih poslova i nalazenju novih, uz kreditnu podrsku i pocetak vlasnicke transformacije. Strajkaci ce danonocno boraviti u krugu fabrike do ispunjenja zahteva, kaze se u saopstenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.