Izvor: B92, 12.Jun.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
STAMBOLIC: MILOSEVIC SAM SEBI NAJVECA OPOZICIJA
13:09 Bivsi visoki drzavni funkcioner Srbije Ivan Stamolic ocenio je da je predsednik Jugoslavije Slobodan Milosevic "sam sebi najveca opozicija", ali i da ce nastojati da se "odrzi na vlasti po svaku cenu". U danasnjem intervjuu Radio Frans enternasionalu, Stambolic se zauzeo za kriticki pogled Srbije u blizu proslost, da bi "izasla iz sadasnjeg bespuca". Za sadasnju krizu u zemlji, on je optuzio pre svega vlast, ali i opoziciju i medjunarodnu zajednicu. Poslednjih 13 godina, od prelomne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 8. sednice CK SK Srbije, Stambolic je opisao kao period u kojem se odigrava proces dve velike restauracije - staljinistickog socijalizma i velikosrpskog nacionalizma, tokom kojeg je izvrsena inverzija ciljeva i sredstava i koji je, posle "razbijanja Jugoslavije", doveo Srbiju do "ivice istorijskog poraza" i "sopstvenog opstanka". Komentarisuci represiju vlasti pre svega prema aktivistima "Otpora" i nezavisnim medijima pre svega, on je rekao da Milosevic preduzima mere "poslednje odbrane" i "ono sto bi svako na njegovom mestu, u okolnostima u kojima se nasao i u koje se doveo, cinio".










