Izvor: B92, 07.Jul.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SPO: PROSLAVOM 7.JULA NASTAVLJAJU SE OPASNE DEOBE

Srpski pokret obnove ocenio je u petak da proslava 7. jula, Dana ustanka u Srbiji, predstavlja "nastavak opasnih deoba u srpskom narodu" i da pokazuje "potpuno odsustvo osecaja za realnost" vlasti u Srbiji. U saopstenju, SPO je 7. jul nazvao "tragicnim" i danom "kada je u Srbiji 1941. godine poceo gradjanski rat". "Ovaj praznik, srecom, priznaje i prihvata zanemarljiva manjina iz redova vladajucih stranaka, pa je krajnje vreme da i on i oni koji ga slave odu u proslost i tako Srbiji omoguce neophodno nacionalno pomirenje i normalan politicki zivot i ekonomski i drustveni razvoj", navodi se u saopstenju SPO-a.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.