SPASAVANJE: Hipo banci treba još državnih para

Izvor: Kurir, 24.Dec.2013, 15:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SPASAVANJE: Hipo banci treba još državnih para

Pod pretpostavkom da neće biti dogovoreno rešenje „loše banke“, sredstva u visini od 1,75 milijardi evra koja su ubrizgana u banku biće gotovo potrošena

BEČ - Bunar bez dna.

Austrijskoj banci Hipo Alpe-Adrija već na proleće iduće godine biće potrebna dodatna finansijska pomoć države, piše bečki nedeljnik Profil, tvrdeći da u austrijskom ministarstvu finansija kruže takvi proračuni.

Pod pretpostavkom da neće biti dogovoreno rešenje >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << „loše banke“, sredstva u visini od 1,75 milijardi evra koja su ubrizgana u banku biće gotovo potrošena. U drugom kvartalu iduće godine, najkasnije u trećem, ovoj banci bi mogla zatrebati nova pomoć države kako bi ispunila zahteve regulatornih tela u vezi sa sopstvenim kapitalom.

Portparol banke Nikola Donig rekao je da iz današnjeg ugla banka ima dovoljno zaliha, i da pre avgusta iduće godine ne može dati nikakve ozbiljne navode o daljoj potrebi za kapitalom. U planu za restrukturiranje banke koji je odobrio EU, do 2017. predviđeno je 5,4 milijarde evra, od čega je još 3,65 milijardi otvoreno.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.