Izvor: Kurir, 31.Mar.2013, 15:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SPAS ZA DAVLJENIKE: Dron koji vas traži na moru
Naučnici uveliko rade na dronu Pars koji će pomoću svoja četiri rotora i GPS sistemom tražiti davljenike u moru i spašavati ih davljenja
Naučnici RTS laboratorije u Iranu prave robota sa četiri rotora koji će služiti da pomaže davljenicima u moru. Ako se plašite najgoreg scenarija prekookeanskog putovanja ili nesreće tokom plovidbe svojom jahtom, ova vest će vas možda malo oraspoložiti.
Naime, naučnici uveliko rade na dronu Pars koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << će pomoću svoja četiri rotora i GPS sistemom tražiti davljenike u moru i spašavati ih davljenja.
Poseduje tri specijalna obruča koja će ispuštati iznad osobe, a ima i autopilota koji će se nezavisno kretati. Ukoliko je potraga u noćnim uslovima bez brige, on ima kameru sa toplotinim senzorom koji će vas pronaći u svakom trenutku.
Izuzetno jako LED osvetljenje služi da se lakše primeti u mraku, a nakon što ga davljenik ugleda dovoljno je samo da se oglasi i naučnici tvrde da će se odmah uključiti automatizovani sistem za spašavanje.
Robot je još uvek u fazi razvoja...
SPAS ZA DAVLJENIKE: Dron koji vas traži na moru
Izvor: Dzungla.org, 31.Mar.2013
Naučnici uveliko rade na dronu Pars koji će pomoću svoja četiri rotora i GPS sistemom tražiti davljenike u moru i spašavati ih davljenja. Opširnije na Kurir





