Izvor: B92, 02.Jun.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SPAHOVIC: PREUZIMANJE PRAVNO NISTAVNO

Preuzimanje Gradskog saobracajnog preduzeca Beograd je "trece poglavlje iste price", nakon obustavljanja uplate sredstava od takse od tri odsto i preuzimanja Studija B, ocenio je gradski javni pravobranilac Sead Spahovic. Uredba o obaveznoj proizvodnji, na osnovu koje je Vlada Srbije preuzela GSP od Skupstine grada Beograda, "prestala je da vazi 1997. godine" i zato je odluka o preuzimanju "apsolutno pravno nistavna", ocenio je Spahovic na konferenciji za novinare Izvrsnog odbora gradske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << skupstine. On je najavio da ce gradske vlasti pokrenuti upravni spor pred Ustavnim sudom Srbije, s kojim, kako je rekao, "imamo lose iskustvo ne zbog ishoda pokrenutih postupaka, vec zbog odugovlacenja". Spahovic je naveo niz mera koje bi gradsko javno pravobranilastvo moglo pokrenuti kako bi osporilo zakonitost i ustavnost odluka Vlade u sva tri slucaja. "Necemo se tako lako predati", rekao je on, pozvavsi predstavnike republickih vlasti da, ako mogu, demantuju da su sve tri mere pravno neosnovane.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.