Izvor: B92, 19.Jan.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SOC NAJAVIO DA CE GLASATI ZA ODUZIMANJE SOPSTVENOG IMUNITETA
Podgorica -- Lider Narodne stranke Dragan Soc izjavio je da je poslao pismo predsednici crnogorskog parlamenta Vesni Perovic da ubrza postupak oko skidanja njegovog poslanickog imuniteta. "Motiv je jasan, jer ne zelim da se odlaganjem stvara prostor za manipulacije koje bi stetile i meni i parlamentu", rekao je Soc novinarima u Podgorici. On je naglasio da nece odgovarati na optuzbe do skupstinske rasprave, gde ce ukoliko bude izjasnjavanja poslanika, glasati za skidanje svog imuniteta.
Osnovni tuzilac u Podgorici u petak je zatrazio skidanje imuniteta Socu zbog optuzbe da je zloupotrebio sluzbeni polozaj dok je bio crnogorski ministar pravde.




