Izvor: B92, 04.Sep.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SNV POZVAO STRUCNJAKE "TREPCE" DA IM SE PRIKLJUCE

U Zvecanu su jutros nastavljeni protesti radnika "Trepce" zbog nasilnog preuzimanja topionice olova i pratecih pogona, u koje su medjunarodne vojne snage na Kosovu usle 14. avgusta. Clan Srpskog nacionalnog veca na severu Kosova Nebojsa Jovic pozvao je poslovodstvo "Trepce", koje je imenovala vlast u Srbiji, da se prikljuci radnoj grupi koja svakodnevno razgovara sa medjunarodnom upravom kombinata. "Zajedno mozemo mnogo, jer smo tako odbranili bolnicu, skole i druge ustanove u severnoj Mitrovici, a 'Trepca' je poslednja provokacija medjunarodne zajednice i pred njom ne smemo da popustimo", porucio je Jovic okupljenim radnicima kombinata, prenosi Beta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.