Izvor: B92, 04.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SNV POZVAO STRUCNJAKE "TREPCE" DA IM SE PRIKLJUCE
U Zvecanu su jutros nastavljeni protesti radnika "Trepce" zbog nasilnog preuzimanja topionice olova i pratecih pogona, u koje su medjunarodne vojne snage na Kosovu usle 14. avgusta. Clan Srpskog nacionalnog veca na severu Kosova Nebojsa Jovic pozvao je poslovodstvo "Trepce", koje je imenovala vlast u Srbiji, da se prikljuci radnoj grupi koja svakodnevno razgovara sa medjunarodnom upravom kombinata. "Zajedno mozemo mnogo, jer smo tako odbranili bolnicu, skole i druge ustanove u severnoj Mitrovici, a 'Trepca' je poslednja provokacija medjunarodne zajednice i pred njom ne smemo da popustimo", porucio je Jovic okupljenim radnicima kombinata, prenosi Beta.




