Izvor: B92, 26.Jul.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SMILJANIC: UVESCEMO I MI REKET
Predsednik subotickog opstinskog sindikata Milenko Smiljanic rekao je u sredu da je privatnim i drustvenim preduzecima upuceno pismo kojim funkcioneri "levog bloka" zahtevaju materijalnu podrsku za obnovu zemlje. Smiljanic je izjavio Beti da je pismo "ustvari obicno reketiranje" i najavio da ce i sindikat Subotice slicna pisma, ovih dana, uputiti na adrese subotickih preduzeca. "Razrezacemo i mi svoj reket, trazicemo da jednaku sumu preduzeca uplate na racun fonda solidarnosti, kako bi pomogla da ljudi koji zive u bedi mogu da prezive. Ako te uplate stignu, poverovacemo da su celni ljudi svih tih preduzeca zaista dobrovoljno dali te pare", rekao je Smiljanic.





