SKROMNO IZDANjE U DUELU SA KOMBINOVANOM SELEKCIJOM ČILEA: Srbija koja ne obećava

Izvor: Večernje novosti, 04.Jun.2018, 23:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Maripan kaznio blede “orlove”, prethodno Enrikes promašio dve idealne prilike. Navijači ostavili posebnu poruku po završetku meča OD IZVEŠTAČA “NOVOSTI”: GRAC NADAMO se da se po Čileu ne poznaje Rusija, jer Srbija sa igrom koju je prikazala večeras u Gracu nema šta da traži na Mundijalu. Bez šuta u okvir gola i igre koja obećava, naši fudbaleri poraženi u prvoj pripremnoj utakmici u Austriji od selekcije koja je desetkovana, bez ijedne prave zvezde. Selektor >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Mladen Krstajić odlučio ja da na prvoj od dve provere (druga je sa Bolivijom 9. juna, takođe u Gracu) izvede “šaren” sastav, koji sigurno neće početi prvu utakmicu na Mundijalu. Među 11 nije bilo Matića, Tadića, Kostića, Milinković-Savića... dok Ivanovićevo ime, zbog preventive posle povrede, nije bilo u protokolu. Debitovali su Milenković i Radonjić od 1. minuta, Rodić i Jović u nastavku.PROČITAJTE JOŠ: Uprkos remiju sa Špancima protivnik Srbije na SP nije ostavio poseban utisak: Švajcarci se samo branili Takva Srbija namerila se na čileanske “drugopozivce”, bez golmana Brava, Isle, Mene, Medela, Hara, Vidala, Pabla Ernandeza, Aleksisa Sančeza, Vargasa, Oreljane... Selekcija ove zemlje nije se plasirala na SP, pa je selektor Ruena Reindaldo odlučio da proveri na koga sve može da računa kada ponovo počnu takmičarski mečevi. Sa takvim Čileom nije Srbija ništa mogla u prvom poluvremenu. Jedan pokušaj (Radonjić u 17) bio je preskroman učinak za 45 minuta. Uzalud je često selektor Krstajić tražio da se “spusti lopta”, kad baš niko nije bio spreman da makar izmami aplauze, razdrma tim koji 17. juna startuje u Rusiji. Na drugoj strani, Čile je bio konkretniji i opasniji. Tražio je rival penal već u 4. minutu, najbolju šansu u prvom delu imao je Sagal u 25, ali ranjiva i ponekad preopuštena odbrana “orlova” nije matirana. Naš nacionalni tim bio je agresivniji i konkretniji na početku drugog poluvremena, ali teško je dolazio do prilika. I u nastavku je udarcem izvan šesnaesterca, posle lepe akcije i asistencije Mitrovića, pokušao Radonjić, lopta je završila pored gola. Čileanci su sjajno odigrali u 66, lepu akciju završio je udarcem Valdes, a ulepšao paradom i odbranom Stojković, koji se kasnije žalio na bol u malom prstu leve šake.PROČITAJTE JOŠ: Švajcarci objavili spisak: Petković pozvao Šaćirija, Džaku, Behramija, Seferovića... Ubrzo je usledio nestvaran promašaj Enrikesa. Kolarov je samo pogledom mogao da isprati Fernandesa Žuniora, koji je asistirao Enrikesa, a ovaj desnom nogom pogodio loptom svoju levu, umesto potpuno nebranjenu mrežu sa samo tri metra! Samo nekoliko minuta kasnije opet su uloge bile iste, šansa odlična ali na baš kao prethodna, a Enrikes je još jednom počastio Srbiju promašajem. Posle dva neverovatna promašaja, treća je bila sreća za Čile, jer je Maripan glavom poslao loptu u mrežu u 88. minutu, a asistirao je, kad već nije mogao da pogodi – Enrikes. Početak ne obećava, ali Krstajić ima još mnogo dana za pripreme i jednu test utakmicu, koju će valjda početi tim na koji računa u Rusiji, da uigra ”orlove” i na Mundijalu pokaže da je Srbija s pravom među 32 najbolje selekcije planete.SPEC. V.N“ORLOVI” su posle poraza u Austriji u kvalifikacijama za “požurili” u svlačionicu, što im Srbi koji žive ovde nisu zaboravili, pa su istakli transparent “Navijače morate uvek da pozdravite”.SRBIJA – ČILE 0:1 (0:0)STRELAC: Maripan u 88. minutu. Stadion “Merkur arena” u Gracu. Gledalaca: 800. Sudija: Aleksandar Harkam (Austrija).SRBIJA: Stojković – Rukavina, Milenković, Tošić, Kolarov (od 80. Rodić) – Milivojević (od 46. Matić), Grujić – Radonjić (od 64. Kostić), Živković (od 64. Tadić), Ljajić (od 46. Milinković-Savić) – Mitrović (od 84. Jović).ČILE: Arias – Dias (od 72. Bizama), Roko, Maripan, Albornoz (od 72. Vegas) – Pulgar (od 87. Martines), Rejes – Mora (od 65. Enrikes), Valdez, Sagal (od 87. Rodriges) – Fernandes.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.