Izvor: B92, 25.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SINDIKAT ZDRAVSTVA 'NEZAVISNOST' ODUSTAJE OD STRAJKA
Sindikat zdravstva "Nezavisnost" odustao je od najavljenog generalnog strajka, javlja Radio B92. Predsednik sindikata Zoran Ilic rekao je na konferenciji za novinare da je takva odluka doneta jer je resorno ministarstvo delimicno ispunilo zahteve. Ubrzano se smenjuju rukovodstva u medicinskim ustanovama, a evidentni su i napori da se poboljsaju uslovi rada. Zdravstveni radnici nisu zadovoljni, jer im zarade nisu povecane za 40 odsto, koliko su zahtevali, vec samo 10 odsto rekao je Ilic i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dodao: 'I ovim gestom jos jednom pokazujemo Ministarstvu da zelimo socijalni dijalog sa jasnim upozorenjem da ce strajka biti ukoliko ne nastave sa ispunjenjem zahteva. Jeste gospodin Joksimovic izneo da para nema, ali mi smo vec dobili deset odsto povecanja. U ovom prvom kvartalu cemo traziti da nam isplate jos 30 odsto. Stalnim pritiscima cemo gledati da to ispunimo'.
Sa druge strane Samostalni sindikat zdravstva insistira da se postuju potpisani kolektivni ugovori kojima se regulisu prava zaposlenih pre svega u oblasti zarada. Trazimo da se sa vladom postigne novi sporazum kako bi se poboljsao materijalni polozaj kaze za B 92 predsednik sindikata Stevan Djordjevic: 'Ne prihvatamo jednostrane akte kao sto je donosenje Zakona o platnim razredima, jer on de facto ukida nadleznost sindikata. Mi ocekujemo da ce to gospodin Djindjic prihvatiti, kao i da ce biti prihvaceno na sastanku koji je zakazan za 4. maj sa ministrom Joksimovicem', rekao je Djordjevic za B92.






