Izvor: B92, 07.Jan.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SARAJEVO: USKORO 226 PROFESORA I ASISTENATA NA ULICI?
Na Univerzitetu u federalnom Sarajevu moglo bi biti delozirano d 226 profesora i asistenata, nakon sto je visoki predstavnik za BiH Volfgang Petric doneo najnovije odluke u stambenoj oblasti, javljaju federalni mediji, prenosi Srna. Rektor Univerziteta Boris Tihi obavestio je Petrica da su neresena stambena pitanja velikog broja univerzitetskih radnika ogroman problem i zatrazio podrsku medjunarodne zajednice.
"Medju profesorima kojima prijeti delozacija najvise je mladih koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prije rata nisu imali stanarsko pravo. Zahtijevamo da medjunarodna zajednica, posebno nase kantonalne vlasti, imaju razumijevanje jer je svima u interesu da kriticna masa mladih ljudi ostane ovdje", izjavio je Tihi.





