
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Okt.2018, 16:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SANU: Izborni proces po zakonu
Predsedništvo Srpske akademije nauka i umetnosti (SANU) saopštilo je danas da izvesne reakcije na izborni proces koji je u toku, prelaze granice dobrog ukusa i zalaze u domen neargumentovanog osporavanja, ne samo procesa, nego i čitavog rada SANU.
Predsedništvo SANU tvrdi da je izbor sproveden po preciznim odredbama zakonskih i statutarnih akata.
Nezadovoljstvo pojedinaca zbog sopstvenih nerealizovanih kandidatura narasta kroz medije, uz podršku određenih grupa >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i neobaveštenih pojedinaca, do takvih razmera da prelaze na opšti teren političkih i društvenih odnosa, navodi se u saopštenju.
Proces izbora se proglašava ništavnim i traži njegovo poništavanje, a status same SANU stavlja pod znak pitanja, ukazuje Predsedništvo akademije.
Svi kandidati, dodaje se, bilo da su ih predlagali samo članovi SANU ili ugledne naučne i kulturne institucije, bili su detaljno upoznati sa višedecenijskim izbornim pravilima u SANU i u skladu sa tim su prihvatili da budu kandidati.
Uprkos napadima, nijedna žalba ili tužba nije podneta ni organima SANU, ni državnim institucijama koje se brinu o zakonitosti rada velikih sistema i ustanova, zaključuje se u saopštenju.
Filozof Slobodan Divjak optužio je predsednika SANU Vladimira Kostića da ta institucija prima ljude po podobnosti, ali mu je Kostić odgovorio dokazima da je sam Divjak od njega bezuspešno tražio pomoć.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
SANU: Napadi zbog izbornog procesa neargumentovani
Izvor: RTS, 11.Okt.2018, 13:57
Predsedništvo Srpske akademije nauka i umetnosti reagovalo je, kako su ocenili, na sve učestalije javne napade na tu instituciju i smatraju da izvesne reakcije na izborni proces koji je upravo u toku, prelaze granice dobrog ukusa i zalaze u domen neargumentovanog osporavanja, ne samo izbornog...