Izvor: B92, 10.Avg.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAMIT EU I ZEMALJA ZAPADNOG BALKANA U ZAGREBU
Alber Tiro, francuski ambasador u Hrvatskoj, izjavio je u intervjuu za "Slobodnu Dalmaciju" da ce na Samit zemalja zapadnog Balkana i EU koji ce se odrzati u Zagrebu doci predstavnici 15 zemalja clanica Evropske unije. To je verovatno prvi slucaj u istoriji da predstavnici svih zemalja clanica idu na sastanak izvan EU. "Samit ce biti u Zagrebu jer je EU zadovoljna razvojem dogadjaja u Hrvatskoj. Dogodile su se promene na demokratski nacin, bez incidenata i zeleli bismo da taj proces vidimo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i u susednim zemljama", rekao je Tiro. "Pored ucesca Hrvatske, BiH, Makedonije i Albanije, jos uvek se ne zna ko ce doci iz Srbije i Crne Gore. Sem ove dve grupe, koje su gotovo sigurne, ne bih mogao da kazem ko ce jos doci. O tome se jos raspravlja", kazao je Tiro. On je naglasio i da ce Samit pomoci da se precizira najbolji nacin na koji ce te zemlje moci da se pridruze EU.




