
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Maj.2021, 19:18
SAD uvele sankcije osobama koje pomažu Hezbolahu
Američki državni sekretar Entoni Blinken saopštio je danas da su SAD uvele sankcije prema sedam osoba zbog finansijskih veza s libanskim šiitskim pokret Hezbolahom, koji smatraju terorističkom organizacijom koju podržava Iran.
On je dodao da su pojedinci ciljani zbog pomaganja Hezbolahu ili firmi Al-Kard al-Hasan (AQAH) koja je finansijski povezana.
"Dok AQAH priča da služi libanskom narodu, u praksi prebacuje novac preko posrednika, izlaže libanske finansijske >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << institucije riziku od sankcija jer rade posao s pomenutom firmom", rekao je Blinken, a preneo list Hil.
Jedan od sedam osoba kojima su uvedene sankcije je Ibrahim Ali Daher, koji je direktor Hezbolahovoe centralne finansijske jedinice, koja nadgleda budžet organizacije i potrošnju novca, dodao je Blinken.
Preostalih šest pojedinaca su koristili lične račune kao pokrivalicu da se prebaci novac AQAH-u.
Blinken kaže da su oni na taj način prebacili oko 500 miliona dolara AQAH-u.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...