Izvor: B92, 27.Mar.2016, 20:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD: Kukavički napad u Pakistanu
Vašington -- SAD su osudile napad u pakistanskom gradu Lahoreu, nazivajući ga kukavičkim i poručile da će sarađivati sa Pakistanom da bi se porazili oni koji seju teror.
"Nastavićemo da radimo sa našim partnerima u Pakistanu i širom regiona, zajedno ćemo biti istrajni u naporima da se iskoreni terorizam", izjavio je portparol američkog Nacionalnog saveta za bezbednost, saopštila je Bela kuća, preneo je AFP.
Prema najnovijem bilansu, najmanje 65 osoba je poginulo, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a 200 je ranjeno u najverovatnijem napadu bombaša samoubice na parkingu ispred prepunog parka u gradu Lahoreu na istoku Pakistana, gde su hrišćani slavili Uskrs po Gregorijanskom kalendaru, saopštili su zvaničnici.
Među poginulima i ranjenima ima mnogo žena i dece.
Na mesto napada pristiglo je na desetine ambulantnih vozila, kao i vojska.
Istaknuti policijski zvaničnik Hajder Ašraf je izjavio da je napad najverovatnije izveo bombaš samoubica i da su olovne kuglice, za koje se pretpostavlja da su aktivirane u trenutku eksplozije iz bombe, pronađene u parku.
Lekari su naveli da su u bolnicu do sada dopremljena tela 40 žrtava i da se strahuje da će broj biti i veći.
Eksplozija se dogodila ispred izlazne kapije parka nekoliko metara od dečijih ljuljaški.
SAD: Kukavički napad u Pakistanu
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 28.Mar.2016, 09:48
Sjedinjene Američke Države su osudile napad u Lahoreu, nazivajući ga kukavičkim i poručile da će sarađivati sa Pakistanom da bi se porazili oni koji seju teror u zemlji..."Nastavićemo da radimo sa našim partnerima u Pakistanu i širom regiona, zajedno ćemo biti istrajni u naporima da se iskoreni...








