SA:Ministar bezbednosti neobavešten

Izvor: B92, 11.Feb.2014, 08:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SA:Ministar bezbednosti neobavešten

Sarajevo -- Ministar bezbednosti BiH Fahrudin Radončić tvrdi da tokom rušilačkih demonstracija u više gradova u petak, nije raspolagao ni s jednom relvatnom informacijom.

Radončić je u izjavi za BH radio 1 rekao da prema važećem zakonu, koji smatra suludim, MUP Kantona Sarajevo, Federalna uprava policije, SIPA ili OSA ne smeju da upoznaju Ministarstvo bezbednosti sa svojim operativnim saznanjima.

"Čak i ovih dana u vrlo dramatičnim dešavanjima ne dobijam ni jedan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << operativni podatak, od bilo koje naše agencije za sprovođenje zakona, policije ili obaveštajne sluzbe, niti su oni to po zakonu obavezni", precizira Radončić.

Upitan šta je po definiciji napad na državu i da li je to upad u zgradu državnog Predsedništva, napad na policiju koje u tom trenutku morao da reaguje, Radončić kaže: "A šta ako vam kažem da ovo nije napad na državu nego odbrana države. Nije napad na državu ako su srušene dve kancelarije u Predsedništvu”".

"Država je", dodaje, "mnogo ozbiljnija stvar".

“Ovo su socijalne pobune, ovo je revolt građana i ovo nije udar na ustavno-pravni poredak. Niko nije tražio ukidanje Bosne i Hercegovine, nego njeno spašavanje od loše vlasti", naveo je ministar bezbednost i lider Saveza za bolju budućnost (SBB).

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ministar bezbednosti Bosne: Nisam znao šta se dešava!

Izvor: Blic, 11.Feb.2014

Ministar bezbednosti BiH Fahrudin Radončić tvrdi da tokom rušilačkih demonstracija u više gradova Federacije BiH, u petak, nije raspolagao ni sa jednom relvatnom informacijom...Radončić je u izjavi za BH radio 1 rekao da prema važećem zakonu, koji smatra suludim, MUP Kantona Sarajevo, Federalna...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.