Izvor: B92, 08.Jun.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

S PECATIMA UNMIK-A NEMA ULASKA U SRJ

15:56 Savetnik u ambasadi SRJ u Makedoniji Dragan Arsenic izjavio je danas da ce "ostati na snazi" odluka jugoslovenskih vlasti o zabrani ulaska gradjanima Makedonije na teritoriju SRJ koji u putnim ispravama imaju pecate UNMIK-a. Na novinarsko pitanje zasto se ta odluka primenjuje samo za Makedonce a ne i za Bugare i Grke koji slobodno ulaze u SRJ iako u putnim ispravama imaju pecate UNMIK-a, Arsenic je odgovorio da vlada SRJ tu odluku sprovodi bez ikakvih diskriminacija. "Mi nemamo informaciju da ima privilegovanih gradjana", izjavio je savetnik u jugoslovenskoj ambasadi dodavsi da je siguran da se ona jednako primenjuje za sve gradjane.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.