Izvor: B92, 17.Avg.2015, 11:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
S. Koreja: Ratna propaganda na granici
Severna Koreja ponovo je počela da emituje propagandne poruke preko zvučnika postavljenih na granici sa južnim susedom, posle sličnog poteza Seula.
Južna Koreja je prošle sedmice ponovo postavila zvučnike na granici i počela da emituje ratnu propagandu, u znak odmazde zbog eksplozija tri nagazne mine u demilitarizovanoj zoni granice, u kojima su teško povređena dva njena vojnika.
Seul je optužio Pjongjang da su njegovi vojnici krišom prešli granicu i postavili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mine, što je Severna Koreja negirala, preteći da će bombardovati južnokorejske zvučnike.
Južnokorejsko Ministarstvo odbrane saopštilo je da je Severna Koreja danas počela na svojim zvučnicima na istočnom delu granice da emituje propagandne poruke.
Emitovanje ratne propagande prekinuto je 2004. u cilju ublažavanja neprijateljstva.
Tenzije između dve Koreje pojačane su u ovom periodu, kada se održavaju zajedničke vežbe Južne Koreje i SAD, koje Pjongjang smatra provokacijom i probom invazije.
Pjongjang obnovio ratnu propagandu
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 17.Avg.2015
Severna Koreja ponovo je danas počela da emituje propagandne poruke preko zvučnika postavljenih na granici sa južnim susedom, posle sličnog poteza Seula...Južna Koreja je prošle sedmice ponovo postavila zvučnike na granici i počela da emituje ratnu propagandu, u znak odmazde zbog eksplozija tri...






