Rusija zadovoljna iračkim izborima

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Mar.2010, 12:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusija zadovoljna iračkim izborima

MOSKVA - Rusija je danas izrazila zadovoljstvo parlamentarnim izborima u Iraku, na kojima su "prvi put od američkog upada u Irak 2003. godine" juče učestvovali predstavnici svih političkih snaga i etničkih i verskih zajednica te zemlje i istovremeno očekuje da će nova vlada i organi vlasti biti formirani bez odugovlačenja.

U saopštenju ruskog Ministarstva inostranih poslova navodi se da održani izbori omogućavaju nastavak sveobuhvatnog političkog procesa "toliko neophodnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za dostizanje nacionalne sloge u Iraku, jačanje njegove nezavisnosti i ostvarivanje prava Iračana da samostalno upravljaju svojom sudbinom i prirodnim resursima".

"Upravo takvu liniju je dosledno sprovodila Moskva", naveo je u saopštenju predstavnik ruskog MIP-a Andrej Nesterenko.

On je dodao da Moskva izražava nadu da će formiranje nove vlade i organa vlasti bez odugovlačenja omogućiti da se ubrzaju napori za poboljšanje socijalno-ekonomskih uslova života Iračana, učvrste odnosi Bagdada sa susedima, pomogne povećanju njegove uloge u regionalnim i međunarodnim pitanjima.

U izjavi Nesterenka ukazuje se da su izbori održani u složenim okolnostima i podseća da je uoči dana glasanja bilo terorističkih akcija u kojima su poginule desetine, a više od stotinu osoba ranjene.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.