Izvor: B92, 30.Jan.2024, 14:52
Rusi nemilosrdni: "Baš nas briga za Japance"
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je danas da će strateška uloga Kurilskih ostrva da raste.
"Kurilska ostrva će se aktivno razvijati, a istovremeno će rasti njihova strateška uloga, uključujući i raspoređivanje novog naoružanja", napisao je Medvedev na svom Telegram kanalu.
Prema njegovim rečima, Rusija će novi plan za raspoređivanje dodatnog naoružanja na Kurislkim ostrvima sprovesti uprkos, kako je naveo, "osećanju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << japanskog naroda" u vezi sa takozvanim severnim teritorijama.
"Baš nas briga za 'osećanja japanskog naroda' u vezi sa takozvanim severnim teritorijama. To nisu 'sporne teritorije', ovo je Rusija", dodao je Medvedev, prenose "Ria Novosti".
Medvedev je komentarišući raniju izjavu japanskog premijer Fumia Kišide da će Tokio sklopiti mir sa Moskvom, posle rešavanja teritorijalnog spora, izjavio da niko nije protiv toga, ali pod uslovom da teritorijalno pitanje, u skladu sa ruskim ustavom, bude zauvek zatvoreno.
"Pa, niko nije protiv mirovnog sporazuma uz shvatanje da je "teritorijalno pitanje" zatvoreno u skladu sa ruskim ustavom zauvek", napisao je Medvedev. Kišida je, govoreći u parlamentu, dodao i da će Japan nastaviti da promoviše sankcioni pritisak na Rusku Federaciju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
MEDVEDEV UDARIO NA JAPANCE: Napravite sebi sepuku! Prijatnije je ljubiti se sa Amerikancima, potpuno brišući Hirošimu i Nagasaki
Izvor: Kurir, 30.Jan.2024
Ne marimo previše za osećanja japanskog naroda u vezi sa takozvanim severnim teritorijama, poručio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev, komentarišući izjavu Fumia Kišide da je "Japan spreman da zaključi mirovni sporazum sa Rusijom"











