Izvor: Nezavisne Novine, 21.Jan.2018, 20:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ronaldo se probudio, "sedmica" Reala u Madridu

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su pred domaćom publikom Deportivo iz La Korunje sa 7:1, u 20. kolu LaLige.

Izabranici Zinedina Zidana poslije tri uzastopna neuspjeha u šampionatu uspjeli su da dođu do trijumfa, iako se tako nije činilo u 23. minutu.

Peres, fudbaler Deportiva, je lijepo prošao po lijevoj strani, a Adrijan je bio na prvom mjestu i tako postigao gol za goste.

Madriđane ovo nije mnogo omelo, pošto su do poluvremena uspjeli da preokrenu >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << rezultat. Marselo je u 32. minutu sjajno pronašao Nača, koji je preciznim udarcem savladao Rubena.

Poslije samo deset minuta igre novi gol u mreži Deportiva. Marselo se ponovo našao u ulozi asistenta, a Geret Bejl jednim od najljepših pogodaka u sezoni preokrenuo rezultat.

U drugih 45 minuta igre vidjeli smo još čak pet golova "kraljevskog kluba". Kros je u 58. minutu poslao odličnu loptu iz ugla, a Velšanin glavom postigao drugi gol na meču.

Opet je deset minuta igre bilo potrebno Realu da dođe do novog gola. Videli smo lijepu akciju, Ronaldo je petom asistirao Modriću, a ovaj preciznim šutem poslao loptu iza leđa Rubena.

Ronaldo se nije zaustavio samo na asistenciji. Prvo je u 78. minutu na asistenciju Kazemira zatresao mrežu, a onda je i u 84. postigao gol – ovoga puta na asistenciju Lukasa Vaskesa.

Nije se Real tu zaustavio, pošto je do kraja meča postigao još jedan pogodak. Svoj drugi gol na meču zabilježio je defanzivac Načo.

Madriđanima je ovo bila 10. pobjeda u LaLigi, dok je Deportivo doživio 12. poraz.

Real u narednom kolu gostuje Valensiji, dok Deportivo dočekuje Levante.