Romi pobegli iz sela u Mađarskoj

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Apr.2011, 13:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Romi pobegli iz sela u Mađarskoj

GJONGJOSPATA -

Romi su danas iz jednog svog sela u Mađarskoj iselili 277 žena i dece zato što je jedna ekstremno desničarska organizacija podigla kraj njihovih kuća - kamp za obuku svojih članova.

Janoš Farkaš, predsedavajući lokalnog saveta Roma, rekao je da se njegovi sunarodnici plaše sukoba sa pripadnicima organizacije koja sebe naziva Vedero, to jest Odbrambena snaga, i koja, sa stanovišta ekstremne desnice, samoorganizovano "deli pravdu".

Prema Farkaševim >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << rečima, selom već nekoliko nedelja patroliraju ljudi u kamuflažnim uniformama i ono je "praktično pretvoreno u bojno polje".

Ovaj romski zvaničnik je izjavio da su žene i deca evakuisani autobusima na tajnu lokaciju i da je akcija bila neophodna zato što su se Romi uplašili "delilaca pravde".

Najmanje 10 policijskih "marica" je viđeno kako ulaze u selo nakon što su autobusi otišli.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.