Rodila dete na putu ka porodilištu

Izvor: Blic, 20.Jan.2012, 19:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rodila dete na putu ka porodilištu

Mira Mirosavić (34) iz sela Konjic, kod Osečine, rodila je osmo dete i to pre nego što je stigla do porodilišta Valjevske bolnice.

Kako je danas objavljeno na sajtu Zdravstvenog centra, ona je u toku noći iz svog sela došla do Doma zdravlja u Osečini, gde su je porodile mlada lekarka Zagorka Živanović, kojoj je to bilo "vatreno krštenje", i dežurna sestra Vonka Andrić.

Potom je sa novorođenim sinom prevezena u Valjevo, gde oboje čekaju da "braća i sestre >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prinovi daju ime".

Mirosavići imaju pet kćerki i tri sina - najstarije ima 18, a najmlađe (pre novorođenčeta) pet godina.

Oni su retka porodica, čak i u Podgorini, koji imaju osmoro dece, a mama Mira kaže da će "o mališi najviše brinuti sestre i braća jer se u velikim porodicama podela poslova podrazumeva, starija deca preuzimaju brigu o mlađima, jedni na druge se oslanjaju".

Zagorka Živanović je mlad lekar opšte medicine, u Osečini radi od 2009. godine. Iako je kao lekar obučena da reaguje u svakoj situaciji, u prvom momentu, ipak, nije joj bilo svejedno.

"Ovo je prvi porođaj koji je trebalo da obavim samostalno, vremena za razmišljanje nije bilo, sve je krenulo svojim tokom i lepo se završilo", rekla je doktorka Živanović.

Dodala je da svaka rođena beba predstavlja radost, kako za mame i porodice, tako i za zdravstvene radnike, a ovaj događaj je poseban dan za zaposlene u Domu zdravlja u Osečini, gde se retko dešava da se čuje prvi dečiji plač.

Povezane vesti: Niš: Dočekuju bebe u propalom holu

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Osmo dete rodila na putu do bolnice

Izvor: B92, 20.Jan.2012

Osečina/ Valjevo -- Mira Mirosavić (34) iz sela Konjic, kod Osečine, rodila je osmo dete i to pre nego što je stigla do porodilišta Valjevske bolnice...Kako je objavljeno na sajtu Zdravstvenog centra, ona je u toku noći iz svog sela došla do Doma zdravlja u Osečini, gde su je porodile mlada lekarka...

Nastavak na B92...

Mirosavići iz Konjica dobili i osmo dete

Izvor: NoviMagazin.rs, 20.Jan.2012

Porodica Mirosavić iz sela kod Osečine, dobila je i osmo dete, a majka Mira (34) porodila se na putu do bolnice.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.