Rodić čestitao raketašima dan jedinice

Izvor: RTS, 01.Okt.2013, 08:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rodić čestitao raketašima dan jedinice

Nebojša Rodić čestitao pripadnicima artiljerijsko-raketnih jedinica za protivvazdušna dejstva Dan roda, 30. septembar.

Ministar odbrane Nebojša Rodić čestitao je pripadnicima artiljerijsko-raketnih jedinica za protivvazdušna dejstva Dan roda, 30.septembar.

"Profesionalnim radom, stručnošću, odgovornošću i postizanjem dobrih rezultata, tokom gotovo jednog veka postojanja vašeg roda, potvrđujete da ste dostojni potomci čuvenog artiljerca Radomira Rake Ljutovca", >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << naveo je Rodić u čestitki.

Istakao je da su pripadnici tih jedinica profesionalnim i odgovornim izvršavanjem zadataka potvrdili sposobnost da uspešno štite vazdušni prostor naše domovine i održavaju i unapređuju operativne sposobnosti.

"Uveren da ćete i ubuduće svoj posao obavljati savesno i profesionalno, kao i uvek patriotski, i biti na visini zadatka, upućujem vam srdačne čestitke", istakao je Rodić, navodi se u čestitki objavljenoj na sajtu Ministarstva odbrane.

Pripadnici artiljerijsko-raketnih jedinica za protivvazdušna dejstva Vojske Srbije danas su obeležili svoj Dan 30. septembar, u znak sećanja na taj datum iz 1915. godine kada je artiljerac Radomir Raka Ljutovac topom oborio nemački avion.

Na svečanosti u novosadskoj kasarni "Jugovićevo" dodeljen su nagrade najuspešnijima, priređen je svečani defile jedinica i istaknut značaj planirane nabavke novog naoružanja i opreme.

Ljutovac je vatrom iz modifikovanog topa zemaljske artiljerije oborio nemački avion "Dajmler", koji je bombardovao Kragujevac.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.