Izvor: RTS, 16.Apr.2010, 18:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Revizori "u proceduri"
Izmene Zakona o Državnoj revizorskoj instituciji, koje predviđaju povećanje plata državnih revizora, upućene u skupštinsku proceduru po hitnom postupku.
Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o Državnoj revizorskoj instituciji (DRI), kojima je predloženo da predsednik Saveta DRI ima pravo na osnovnu platu u visini osnovne plate ovlašćenog državnog revizora uvećane za 30 procenata, upućen je u skupštinsku proceduru po hitnom postupku.
U predlogu se >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ne navodi konkretan iznos plate. Potpredsednik i članovi saveta DRI, kako je predloženo, imali bi pravo na osnovnu platu u visini od 90 odsto od osnovne plate predsednika Saveta DRI.
Sadašnja plata predsednika Saveta DRI je 95.299 dinara, plata potpredsednika i članova Saveta je 83.386 dinara, vrhovnog državnog revizora 75.048, a plata sekretara 67.543 dinara.
DRI trenutno ima pet državnih revizora i dva vrhovna državna revizora. Planirano je da se u DRI u 2010. godini zaposli još tri vrhovna državna revizora i 27 državnih revizora.
Za predstavnika predlagača određena je zamenica predsednika Odbora Skupštine Srbije za finansije Branka Ljiljak.
U obrazloženju izmena Zakona o DRI se navodi da se povećanjem plata državnih revizora stvara mogućnost da ta institucija kadrovski ojača.
Za predloženo povećanje plata revizora u 2010. godini biće potrebno obezbediti iz budžeta dodatnih 25 miliona dinara, sa čime je saglasno Ministarstvo finansija.
Predlog DRI je bio da plata predsednika Saveta DRI bude 216.000 dinara, a ovlašćenih državnih revizora 144.000 dinara.





