Izvor: B92, 05.Mar.2012, 15:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rekovac:Školu obnavlja Ministarstvo
Rekovac -- Ministar prosvete kaže da će Ministarstvo finansirati radove na popravci Poljoprivredno-veterinarske škole u Rekovcu, koja je demolirana nakon eksplozije kotla.
Inače, u toj školi danas je rečeno da je kotao koji je eksplodirao u nedelju u rekovačkoj Poljoprivredno-veterinarskoj školi bio u probnom radu.
Povodom te nesreće Rekovac je obišao i ministar prosvete Žarko Obradović i s predstavnicima opštine i škola dogovorio plan nastavka nastave u ovoj varošici.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Poljoprivredno-veterinarska i Osnovna škola "Svetozar Marković" grejale su se na kotao koji je postavljen pre mesec dana, koji je praktično bio u probnom radu.
Direktor ove srednje škole Slobodan Rajković kaže da je danas trebalo da bude izvršen tehnički prijem instalacije, ali i priznaje da je bilo problema u radu kotla.
Ministar prosvete Žarko Obradović je rekao da je od nadležnih organa zatražio detaljnu istragu čim je čuo za vest o nesreći u Rekovcu, jer je, kako kaže, čudno da kotao koji radi tek mesec dana eksplodira. Od rezultata istrage zavisiće i grejanje ove dve škola u narednom periodu.
"Kada istražni organi završe svoj posao, u srednjoj školi ćemo osposobiti prostorije koje su sada pod srčom i šutom i krenuće nastava u njima. Onda ćemo napraviti plan da do početka nove školske godine sve bude spremno za normalnu nastava u Poljoprivredno-veterinarškoj školi, sa novim kotlom", kazao je on.
U međuvremenu, svih 500 rekovačkih osnovaca i srednjoškolaca nastavu će pohađati u Osnovnoj školi "Svetozar Marković". Nastava će početi u sredu, u dve smene.
"Napravili smo plan. U zgradi osnovne škole ima prostora za đake obe škole. Osnovci će pohadjati nastavu pre podne, a učenici poljoprivredne škole posle podne, kazao je ministar prosvete", kazao je Obradović.
Raščišćavanje stakla i šuta u Poljoprivredno-veterinarskoj školi počeće tek po završetku istrage. Iako će komisija tek utvrditi visinu štete, ministar Obradović je obećao da će obnovu zgrade platiti Ministarstvo, kao i da će đaci kraj ove školske godine dočekati u svojim klupama.
Podsetimo, četvoro radnika je povređeno u eksploziji kotla koja se dogodila u Poljoprivredno-veterinarskoj školi u Rekovcu u nedelju. Nakon ukazane pomoći oni su pušteni na kućno lečenje.









