Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Avg.2014, 16:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Raste Sava kod Sremske Mitrovice
Vodostaj Save kod Sremske Mitrovice je u protekloj noći porastao skoro za jedan metar i prema merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda danas iznosi 398 cm, sa tendencijom daljeg porasta.
Već u subotu prognoziran je vodostaj od 545 cm. Iz preventivno- bezbednosnih razloga grad Sremska Mitrovica doneo je zato odluku da privremeno zatvori gradsku plažu. Sprovođenje ove odluke kontrolisaće komunalna policija i sankcionisati one koji je ne poštuju.
Ova odluka, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za sada je privremena, ukoliko se steknu uslovi biće stavljena van snage, kažu nadležni, ali prognoza ne daje velike šanse za to.
Naime, prema podacima RHMZ, već u subotu Sava bi kod Mitrovice mogla da dostigne 545 cm, a koliko je situacija može da bude ozbiljna najbolje svedoči podatak da se redovna odbrana od poplava uvodi na 650 cm.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...














