Izvor: Blic, 05.Dec.2009, 10:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radovi teku po planu

Rekonstrukcija tramvajskih šina kod okretnice u Bloku 45 traje po planu. Raskrsnica ulica Jurija Gagarina i doktora Ivana Ribara večeras će biti puštena u saobraćaj ako to vremenski uslovi dozvole, najavio je gradski menadžer Aleksandar Bijelić.

Na raskrsnici su već postavljene tramvajske šine, danas bi trebalo da se nalije i završni sloj asfalta, nakon čega će „Beograd-put” pustiti semafore u rad. Bijelić je podsetio da je u toku rekonstrukcija 1.701 metra >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << tramvajske mreže, koja podrazumeva zamenu šina i kontaktne mreže, a da su tokom radova popravljeni, sanirani i ugrađeni novi kanalizacioni i telekomunikacioni vodovi, kao i elektrovodovi.

- Uspeli smo da u vrlo kratkom roku uradimo deo predviđenog posla i pokušaćemo, da skratimo zvanični rok za završetak radova, koji je ugovorom predviđen za 19. januar. Ukoliko nas vreme posluži, nadamo se da će i tramvajski saobraćaj biti pušten u rad pre Nove godine – najavio je Bijelić.

Dragoljub Đakonović, gradski sekretar za saobraćaj, rekao je da će završetkom ovih radova konačno biti završena obnova kompletne tramvajske mreže u Novom Beogradu, čime će ona biti pripremljena za nove tramvaje koji stižu iz Španije.

Investitor sanacije tramvajske pruge i mreže je Agencija za investicije. Projekat je uradio Saobraćajni institut CIP, koji obavlja i stručni nadzor, dok Gradski zavod za veštačenje obavlja tehničku kontrolu.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.