Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Jan.2010, 14:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radojičić: RS guraju u referendum
BANJALUKA - Predsednik Narodne skupštine Republike Srpske (RS), Igor Radojičić, rekao je da je održavanje referenduma veoma odgovoran pravni i politički čin, koji ne sme postati predmet licitacije, ni politizacije.
Referendum se raspisuje kada za tim postoji potreba, kada treba pitati narod i kada narod pred sobom ima dileme oko kojih se treba izjasniti, objasnio je Radojičić.
To je ozbiljna stvar, a sve što se dešava u proteklim sedmicama liči na licitaciju, naglasio >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je Radojičić.
Kako prenosi RTRS, Radojičić je za Fokus izjavio da pojedine političke stranke i mediji očekuju, pa čak i guraju, RS u taj posao, pitajući se zašto nema obećanog referenduma.
Prema oceni Radojičića, to se radi u nameri da se RS naprave problemi.
Održavanje referenduma je veoma odgovoran momenat, bez politizacije, naglasio je Radojičić.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










